sobota, 14 maja 2011

Oto wielka tajemnica....

"Oto przyjdę niebawem,
a moja zapłata jest ze mną,
by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca."
Ap 22,12

Aby zrozumieć sens naszej wiary, należy zgłębić się przynajmniej w słowa naszej codziennej modlitwy, a być może w każde wypowiedziane słowa podczas Eucharystii. One nie są przypadkowe, zwyczajne i puste. Nie są powtarzane tak po prostu, bo komuś się tak podoba. Jeśli będziemy przezywać modlitwę, bardzo szybko zauważymy, ze każdy gest, każde słowo jest piękne i na pewno odnajdziemy dialog z Bogiem.
Jaka jest tajemnica naszej wiary????
Podczas każdej Eucharystii kapłan wypowiada słowa: "Oto wielka tajemnica wiary". na co zgromadzeni wierni odpowiadają: "Głosimy śmierć twoją Panie J
ezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w Chwale. Tymi słowami potwierdzamy obietnice złożona Nam przez Naszego Boga. Jednocześnie potwierdzamy, że Jezus oddał za każdego z nas, naszych braci życie. Co więcej zwyciężył śmieć i zmartwychwstał. Wierzymy również, że On wkrótce przyjdzie- bo każda obietnica dana od Boga jest prawdziwa. Można powiedzieć, że od lat nasi przodkowie wyznają to samo, bez końca jest to przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednak popatrzmy z drugiej strony, poprzez cierpliwość i zaufanie zbliżamy się do Boga, a tym samym do drugiego człowieka.
Więc nie czekaj, zaufaj i pozwól się Jemu poprowadzić

3 komentarze:

  1. Piękne słowa :) aż się chce się uśmiechać :) <><

    OdpowiedzUsuń
  2. Pieknie Siostrzyczko napisane :) Chwała Panu za te Dzieło

    OdpowiedzUsuń