piątek, 4 lutego 2011

...modlimy się za BMS - a co to jest?

Centralnym punktem BMS - Bractwo Małych Stópek jest Modlitwa za Nienarodzone dzieci i Marsz dla Życia rozumiany nie tylko jako publiczna manifestacja poglądów, ale przede wszystkim jako wyraz głębokiej analizy nauki Kościoła Katolickiego i wierności Ewangelii Chrystusa. Jest promocją Życia, godności ludzkiej oraz tych wartości, które o niej świadczą. Ważnym jego aspektem jest również współodpowiedzialność za siebie nawzajem jak i nieustanna praca nad sobą organizatorów i uczestników. więcej ( na pasku bloga po prawej stronie link civitas christiana). Marsz dla Życia i BMS to zatem nie ogranicza się tylko do manifestacji, ale jego fundamentem jest szeroko rozumiana formacja, która trwa przez cały rok. W Marszu dla Życia każdy uczestnik nie tylko świadczy o swoim osobistym szacunku wobec życia, ale również inspiruje innych do aktywności w obronie życia. W tym masowym wiecu w każdym uczestniku budzi się poczucie mocy i nadziei, świadomość wywierania wpływu na kształtowanie się rzeczywistości społecznej oraz przekonanie budowania wspólnoty i solidarności w obronie fundamentalnych prawd o człowieku. Podczas tych masowych i pojedynczych spotkań narodziła się myśl aby była odprawiana Eucharystia 25 dnia każdego miesiąca w intencjach obrony życia. W czasie Eucharystii można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz wspólnie odmówić codzienną modlitwę za dzieciątko. Ta eucharystia jest sprawowana w Kościele św. Jana Ewangelisty nad Odrą w Szczecinie potocznie u Pallotynów.
My odpowiadając na Inicjatywę - BMSu - założyliśmy blog wspólnoty modlitewnej opartą o liturgię Godzin a wspierając Obronę Życia pragniemy was zaprosić na Nieszpory i Kompletę zakończoną rozważaniami około godz 22.30 tj. po Komplecie...Najdrożsi jeżeli człowiek zasypia przygotowując Siebie na kolejny dzień przez przygotowanie Swojego Ducha na Spotkanie z Nim jest łatwiej żyć..Może warto się zastanowić nad Tym lub wejść na Komunikator Skype i posłuchać Rozważań z Pisma Świętego..My zapraszamy..na początku rozważania głoszą Klerycy i Zakonnicy.. przyjdzie czas my w to wierzymy że będzie nas więcej i będzie głosił Nam konkretne rozważania i rozmawiał nad wartościami naszego życia ktoś kto chce bronić godność dziecka Bożego...

4 komentarze:

 1. dobra Robota na Chwałę Pana z chęcią Wam pomogę na Chwałę Pana.pozd.z modlitwa

  OdpowiedzUsuń
 2. To,że ruszyła na skeypie pare dni temu nasza wspólnota modlitwy brewiarzowej i że ruszył nasz blog"Brewiarz,to nie wszystko",to nie nasza zasługa,ale przede wszystkim Pana Boga i działania Jego Ducha Świętego w nas i poprzez nas.My tylko pragniemy służyć Bogu na chwałę,a ludziom na pożytek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam również do wstapienia do Apostolatu Młodzi dla zycia wspólnota międzynarodowa obrońców Życia,która glosi Ewangelię Życia.http://youthfl.org/pol/home_page_pol.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Kim jesteśmy? Bożymi wariatami i Bożymi Szaleńcami,którzy pragną dzielić się z innymi swoją wiarą jak chlebem i którzy pragną dawać świadectwo nadziei.Bóg ofiarował nam siebie i my także pragniemy dzielić się Bogiem z innymi ludźmi,bo wiemy,że tego chleba nie zabraknie,rozmnoży się podczas łamania.Potrzeba tylko rąk naszych i gotowości dawania.

  OdpowiedzUsuń