czwartek, 24 lutego 2011

Nie odchodź...

Trwajcie w miłości mojej. J 15, 9
Trwać, co to znaczy??
Trwać to znaczy pozostać. Nie od jutra, nie za miesiąc, Bóg chce byś już dziś pozostał przy Nim, być nie tylko się modlił, ale tez rozmawiał z bliźnim. Trwać to znaczy być prawdomównym. A nie kolejny raz powtarzać- "już ostatni raz oszukałem kolegę", czy też "ostatni raz opuściłem niedzielną Msze Św." W ten sposób każdy ostatni raz staje się przedostaniom. A Bóg pragnie, abyśmy trwali niezmiernie w jego miłości. Nie tylko zapewniając w modlitwie "Boże kocham Cię". To nie jest trwanie w miłości. Przecież mówiąc drugiej osobie, ze się ja kocha z czasem brakuje bliskości, brakuje czegoś więcej... brakuje bliskości w czynach. I możesz teraz sobie pomyśleć, ze będziesz powtarzał ciągle w myślach: "Trwać w miłości Boga. Trwać w miłości Boga..." nie to nie tak, człowiek nie robot- nie musi powtarzać czynności, jak maszyna po wciśnięciu guzika. Ale gdy myślisz o Mnie, módl się cicho: "Tak, Panie, jestem wciąż przy Tobie". A gdy będziesz trwał przy Panu, nigdy nie przyjdą myśli:"Czy Bóg mnie jeszcze kocha??" Bóg obiecał ci, że będzie Cie kochał i tak jest- zaufaj Mu.


6 komentarzy:

 1. Kochani....
  jeśli powiecie mi, ze Duch Święty nie działa. Sory ale nie uwierzę. On cały czas czyni cuda. Dziś pisząc ten post nie miałam pojęcia, ze działam z jego pomocą. Nie miałam pojęcia, że to On dyktuje mi. Dopiero podczas nieszpor, czytając czytanie, zrozumiałam że to On. Zrozumiałam, ze to nie ja, to On pisał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak wiem i wierzę bo nawet nie wiedząc wszedłem na Komunikator Skype i zadałem pytanie Kamili - co robi? Ona odpowiedziała..pisze Post do Bloga-potem odmawiając Nieszpory zetknąłem się z Tymi słowami jakie są na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opaczność czuwa, czy chcemy czy nie. Nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy Duch Św. działa przez nas. jednak jest to piękne doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przychodzi mi tu na myśl piosenka: Jak pokonać własny grzech,kiedy pokus tyle jest?
  ZAUFAJ PANU JUŻ DZIŚ...
  Pozdrawiam z pamięcią w modlitwie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyż nie wiecie,żeście świątynią Boga i że Duch Boży działa w was?-tak pisał św.Paweł....
  wystarczy tylko lub aż pozwolić sie prowadzić Duchowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. ZAufaj Panu Już Dziś.Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń