sobota, 2 kwietnia 2011

JAN PAWEŁ II.....pamiętamy

Jan Paweł II - Wielki Polak,Wielki kapłan,Wielki Człowiek! dla mnie już dawno święty...wstaw się Ojcze Święty za Polską, za nami Polakami rozproszonymi po całym świecie u Boga, u Mateńki Najświętszej...
Kochani gdy rozeszła się wiadomość o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia papieża, natychmiast na Plac świętego Piotra zaczęli napływać rzymianie i obecni w Wiecznym Mieście wierni z całego świata.
2 kwietnia roku 2005 rano rozpoczęła się faza powolnej utraty przytomności. Po południu Jan Paweł II żegnał się ze swymi przyjaciółmi i współpracownikami. Wyszeptał słowa: "Pozwólcie mi odejść do Pana". Około godziny 22, do 60 tys. osób odmawiających różaniec przed bazyliką watykańską, wyszedł arcybiskup Leonardo Sandri i ogłosił: "O godzinie 21.37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca".
Już wtedy wśród wiernych na Placu świętego Piotra zaczęto wznosić jeszcze ciche i nieśmiałe głosy; "umarł święty".Dlatego dziś w 6 rocznicę śmierci pamiętamy o Naszym Umiłowanym Janie Pawle II - jesteśmy z pokolenia JP II - dziękujemy Ci Ojcze za świadectwo wiary i Obrony oraz godności życia Ludzkiego :)

3 komentarze:

  1. Dziękujemy Ojcze....wspólnie i każdy z osobna...

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje Ojcze Święty Janie Pawle II

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuje ci Ojcze świety .. łączyłam sie wtedy z tobą w Bólu po wypadku samochodowym .. Dziękuje ci Ojcze za wszystko nigdy o tobie nie zapomne

    OdpowiedzUsuń