sobota, 26 marca 2011

Nie zabijaj"Życie ludzkie jest święte; sam Pan Bóg jest Panem życia,
od jego początku, aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji,
nie może rościć sobie prawa do niszczenia niewinnej istoty
ludzkiej" (KKK 2258).
Niszcząca niewinne życie aborcja, wyrasta ze skrajnego egoizmu
i dyskryminacji. Jej zamysł rodzi się najpierw w sumieniu sprawcy,
a przyczyną jest pycha i chęć zapewnienia sobie jak najlepszego bytu
i komfortowego, wygodnego życia, kosztem życia drugiego człowieka.

"Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo
miłując Pana, Boga swego" (Pwt 30, 19).
"Mężczyzna i kobieta połączeni małżeństwem tworzą ze swoimi dziećmi rodzinę"
(KKK 2202), która jest ukierunkowana na prokreację
i wychowanie dzieci" (KKK 2201).

2 komentarze:

 1. V. Nie zabijaj.
  Przykazanie, które obowiązuje bez wahania każdego chrześcijanina, każdego człowieka. Mozę teraz pomyślisz, ze to ty masz prawo zadecydować, bo jesteś silniejszy- jesteś rodzicem. Nie, ty tez kiedyś byleś taki beztroski, mały, bezsilny a jednak dostałeś dar życia od swoich rodziców, którzy się nie zawahali, nie zabronili bo wiedzieli, ze jesteś błogosławieństwem od Boga, darem jego miłosierdzia. Twoje dziecko tez jest darem, jest od chwili poczęcia pobłogosławione przez Najwyższego i tylko On może w dowolnej chwili powołać je do siebie.
  dziecko to najpiękniejszy dar, owoc miłości dwojga ludzi, a nie "wpadki". To nie zabawka, która możesz wyrzucić, to nowe potrzebne życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja, być może jestem młoda, nie doświadczona ale jestem przekonana, aczkolwiek nie byłabym wstanie usunąć maleństwa, cząstki siebie- oddałabym własne życie aby ratować to małe, by usłyszeć bicie serduszka, poczuć pierwsze ruchy, usłyszeć słowo "MAMA" a potem w końcu cieszyć się z sukcesów drobnych, dużych tej małej pociechy, która Ty uważasz za coś co nie jest człowiekiem. To maleństwo jest człowiekiem, wielkim darem, który powinniśmy przyjąć i wprowadzić w życie by tak jak ja, tak jak wspólnota BMS broniła każdego życia.
  nawet jeśli masz inne plany, cóż piękniejszego może Ciebie spotkać- niż co dzienne postępy Twojego maleństwa. Bądźmy odpowiedzialni za swoje czyny.

  OdpowiedzUsuń