piątek, 25 lutego 2011

Wiara, nadzieja, miłość


Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dzienniczek 699).


Choć droga tak strasznie najeżona kolcami, nie lękam się iść naprzód; choć mnie grad prześladowań okryje, choć przyjaciele odstąpią, choć wszystko się sprzysięże przeciw mnie i choć się horyzont zaciemni, choć burza szaleć zacznie i poczuję, że jestem sama jedna i muszę stawić czoło wszystkiemu – wtenczas z całym spokojem ufam miłosierdziu Twemu, o Boże mój, i nie będzie zawiedziona nadzieja moja (Dz. 1195).


Znaczenie obrazu...
Na obrazie przedstawiony jest Jezus ubrany w białą szatę. Stojąc, unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie: jasny blady i czerwony. Ten pierwszy symbolizuje wodę usprawiedliwiającą duszę, czerwony zaś to krew, która jest życiem dusz.
A czym jest dla Ciebie ten obraz??

9 komentarzy:

 1. Dla mnie to najpiękniejszy obraz, najpiękniejszy wizerunek Pana Jezusa. Uwielbiam ten obraz, jest dla mnie lekarstwem na problemy, wybawieniem z trosk. Nadzieja na lepsze jutro. Jest moim skarbem- skarbem z którym chce się dzielić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie wizerunek Jezusa Miłosiernego pokazuje Boga bogatego w Miłosierdzie,a to wiąże się np. z Sakramentem Pojednania-inaczej Sakrament Miłosierdzia jakiego mogę doznać podczas Spowiedzi Świętej..Jest też dla mego Serca ukojeniem i uleczeniem oraz przebaczeniem innemu Człowiekowi...Przez obraz Boga Miłosiernego doznaję otuchy i nadziei na lepsze "jutro" oraz motywacje na to aby każdego dnia być lepszym i zbliżyć się do Boga Miłosiernego a nie Sędzię groźnego:) Obraz ten mi również przypomina miłosiernego Ojca który chce zgromadzić w jedno wszystkich których odkupił Przenajświętszą Krwią Swoją na Krzyżu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie jest to jeden z najpiękniejszych obrazow z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.Jest lekarstwem na trudy dnia codziennego.Jest skarbem który chce przekazywać innym.

  OdpowiedzUsuń
 4. AKT ODDANIA SIĘ MIŁOSIERDZIU BOŻEMU

  Jezu, ufam Tobie!


  O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki.
  Amen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obraz zwiazany jest z objawieniem mojej Patronki z Bierzmowania Siostry Faustyny Kowalskiej,której objawił się Jezus Chrystus i powiedział aby znalazla malarza ktory namaluje obraz Jezusa Milosiernego z wyciagniętą prawą ręką do blogosławieństwa oraz dwoma promieniami w kolorze czerwieni symbolizuje krew jasny niebieski-woda.Polecam film Faustyna w wersji Polskiej do obejrzenia

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten obraz ukazuje również piękną prawdę o naszym Bogu. Ukazuje jego dobroć, miłość niekończącą się, ojcowską opiekę, zrozumienie dla każdego człowieka.

  Ten obraz, a raczej kopia jego wita mnie każdego dnia, pozwala mi na uśmiech, daje silę na cały dzień, podtrzymuje w trudach i zachęca do walki w obronie życia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten obraz jest dla mnie obrazem, na którego wskazała Maryja, która prowadzi nas do swojego Syna. Najpierw Maryja porodziła Syna ponieważ Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął ale życie wieczne miał. A następnie siostra Faustyna obiawiła nam Jego nieskończone miłosierdzie, do którego każdy się może zwrócić by otrzymać wszystko, co Bóg dla niego ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poprzez ten wizerunek Chrystus podarował mi życie niejako po raz drugi. Chwała Panu!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Patrząc na ten obraz widzę Chrystusa, który błogosławi mi na każdy dzień. A jeżeli coś źle zrobię to wiem, że w Jego miłosierdziu mogę się zanurzyć a ON mi wybaczy.
  Spędziłem cudowny tydzień w Sanktuarium w Myśliborzu i jeszcze bardziej się związałem z Jezusem Miłosiernym.
  Panie Jezu dziękuję za te cudowne chwile. Proszę o dalszą Twoją opiekę nad całą moją rodziną i nade mną.
  Jezu, ufam Tobie

  OdpowiedzUsuń